Pompa ciepła wykorzystuje energię zgromadzoną w glebie, powietrzu lub wodzie, aby efektywnie zapewnić ogrzewanie lub chłodzenie pomieszczeń, wentylację oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Aby działała poprawnie, potrzebuje dostępu do energii elektrycznej. Jeśli zależy ci na obniżeniu rachunków za energię, warto rozważyć wykorzystanie energii elektrycznej pochodzącej z paneli fotowoltaicznych, które generują bezpłatny i ekologiczny prąd. Łącząc te dwa urządzenia, korzystasz nie tylko z korzyści dla środowiska, ale także dla swojego portfela. To jednak nie wszystko! Pompa ciepła umożliwia także zwiększenie bieżącej konsumpcji energii wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Dzięki temu optymalizujesz cały proces i osiągasz niezależność energetyczną.

Prognozy sugerują, że za kilka lat pompy ciepła i fotowoltaika staną się standardowym wyposażeniem każdego domu. Obecnie dostępne analizy wskazują, że do 2030 roku liczba pomp ciepła na świecie wzrośnie dziesięciokrotnie, a w ciągu najbliższych dwudziestu lat znajdą zastosowanie w 334 milionach domów.

Polska ma tu istotną rolę do odegrania, ponieważ obecnie aż 87% węgla używanego w gospodarstwach domowych Unii Europejskiej pochodzi z naszego kraju. Co więcej, aż 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie znajduje się w Polsce. Dlatego rynek pomp ciepła ma ogromny potencjał rozwoju w Polsce, szczególnie w kontekście tych wyzwań.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Zapewnimy optymalny dobór technologii i profesjonalny montaż we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska. Zaufaj nam nam. Pomożemy także z finansowaniem i zorganizujemy montaż. Zadzwoń!